Гурток "Юний шахіст"

Історія виникнення шахів дуже серйозне питання, яке не під силу розгадати жодному вченому до кінця, але, тим не менш, проводяться роботи і дослідження на цю тему.
   Шахи (від перського - шах мат - володар помер) - гра яка виникла в Індії. Час виникнення шахів невідомо, і на цю тему постійно спалахують суперечки. Тим не менш, вчені зійшлися в свої розбіжності, і прийшли до висновку, що шахи виникли в першому столітті нашої ери в Північній Індії. Припускають, що шахи були прототипом різних воїн і битв, але без кровопролиття, і тому завоювали величезний інтерес у правителів древніх держав, де вони могли битися один з одним не заподіявши своєму війську жодної подряпини.
   Багато вчених вважають, що сучасні шахи походять від стародавньої гри "чутуранга", в якій були представлені такі фігури як Хасті, ратха, ашва, падати, а також раджа. Пізніше це гра стала називатися «чатурраджа» (гра чотирьох царів), в якій фігури вже стали розташовуватися на 64-клітинний дошці, але в різних кутах. Так як 64-клітинна дошка з'явилася саме в цей час, то виникнення шахів прийнято датувати саме з цього моменту.
   Є одна дуже давня легенда, яка розповідає про якусь одну розумному селянина. Одного разу, він прийшов до короля, і розповів про нову гру. Гра (нинішні шахи), дуже сподобалася правителю, але натомість селянин просив виконати одну умову, і тоді б він розповів більш детально про свою гру. Король погодився. Умови було таке: покласти на кожну клітину шахівниці зерно, з таким урахуванням, щоб з кожним разом кількість зерен збільшувалася в квадраті. Тобто, на першу клітку - 1 зерно, на другу клітку - 2 зерна, на третю клітку - 4 зерна, і так далі. Король розсміявся, і сказав, що без праці виконає цю умову. Тоді він наказав відкрити царський комору, і покликав слуг. Всі почали підводити підрахунки, але зрозуміли, що виконати цю умову просто неможливо. Такої кількості зерна немає на всій планеті !!! Король не виконав свого умови, але селянин не засмутився, і пояснив все досконально про гру шахи. В нагороду, король видав всі запаси зерна з комор і віддав селянинові, який розділив його порівну на всі своє село. Саме з цієї легенди і починається історія шахів.
   Шахова гра практично є нескінченною - якби людина з часів Адама і Єви, не відходив від дошки, то і в цьому випадку всі партії до сих пір не були б зіграні.
 Більше 10 років в Комплексі позашкільної роботи з деьмі і юнацтвом існує шаховий гурток. Тут займається 3 групи дітей. Діти вивчають теорію шахової гри, беруть участь в шахових турнірах, підвищують рівень шахової гри.
 У поточному році команда шахістів-школярів взяла участь в шаховому фестивалі в м Сєвєродонецьк. Команда зайняла 1 місце в складі 4-х осіб.
Також 2 команди взяли участь у спартакіаді міста з шахів серед дорослих колективів.
 Шахи - улюблений вид дозвілля мільйонів людей.

Руководитель кружка Иванович Василий Иванович.

Фоменко Саша

Соревнование самых маленьких.

Финал кубка по шахматам.

"Трудовые будни" самых маленьких шахматистов :)