Методична тема, над якою працює педколектив закладу:
«Активізація навчально - пізнавальної діяльності вихованців шляхом використання інноваційних форм і методів організації навчально - виховного процесу».
Завдання методичної роботи:
- Підвищення професійної майстерності кожного керівника гуртка:
- Збагачення і розвиток творчого потенціалу педагогів Комплексу;
- Поглиблення методичної підготовки педагогів, активне впровадження інноваційних форм методичної роботи, досягнень та рекомендації психолого-педагогічної науки;
- Стимулювання ініціативи і творчості членів педколективу.
Функції методичної роботи:
1. Організаційно-методична допомога проведення відкритих занять, творчих звітів.
2.Інформаційно-аналітична діяльність.
3. Консультативно-методична робота:
- Індивідуальна робота з педагогами;
- Розробка спільно з керівниками гуртків тематичного планування;
- Робота з удосконалення сучасних навчально-методичних комплексів.
4. Забезпеченість безперервного підвищення кваліфікації педагогів:
- Систематизація роботи по проходженню керівників гуртків курсів підвищення кваліфікації;
- Впровадження в практику роботи педагогічних досягнень сучасної педагогічної науки.
5.Атестація педагогів:
- Організаційно-методична допомога керівникам гуртків, які проходять атестацію;
- Складання індивідуальних планів підготовки, портфоліо до атестації з кожним педагогом;
- Діагностика та експертиза педагогічної діяльності атестуються.

Методична проблема, над якою працюють педагоги: «Педагогічні стратегії розвитку інноваційної особистості».

Методична рада КВР - це орган самоврядування педагогічних і адміністративних працівників закладу, створений з метою розвитку і вдосконалення програмного і методичного забезпечення навчального процесу.
 Методична рада Комплексу:
1) розробляє стратегію розвитку КВР;
2) коригує роботу методичних об'єднань;
3) проводить експертизу навчальних програм керівників гуртків за профілем;
4) розглядає науково-методичні рекомендації з проблем виховання і додаткової освіти.
Методична рада виконує просвітницьку, навчальну, методологічну функції і покликані забезпечити підвищення професійного рівня педагога.
Список членів методичної ради:
1. Гавва А.І. - Голова методичної ради, заступник директора;
2. Моїсеєва Ю.В. - Заступник голови методичної ради, педагог-організатор;
3. Шишкова В.В. - Керівник методоб'єднання художньо-естетичного напрямку, акомпаніатор;
4. Лихачова О.А. - Керівник методоб'єднання декоративно-прикладного напрямку, керівник гуртка;
5. Бесіда А.В. - Керівник методоб'єднання спортивного спрямування, керівник гуртка.

Методичні об'єднання керівників гуртків - структурний підрозділ внутрішньо-КВРовськой системи управління виховним процесом, який координує науково-методичну та організаційну роботу керівників гуртків.
У КВР працює три методичних об'єднання:
                                 * Художньо-естетичне;
                                 * Декоративно-прикладне;
                                 * Спортивне.

I. Основні завдання методичних об'єднань керівників гуртків:
- Підвищення теоретичного, методичного рівня підготовки керівників гуртків з питань психології та педагогіки;
- Забезпечення виконання єдиних принципових підходів до виховання і соціалізації вихованців;
- Озброєння керівників гуртків сучасними виховними технологіями та знаннями сучасних форм і методів роботи;
- Вивчення, узагальнення і використання передового педагогічного досвіду роботи керівників гуртків;
- Координування планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів;
- Сприйняття становленню та розвитку системи виховної роботи керівників гуртків.
II. Функції методичних об'єднань керівників гуртків:
- Організовує колективне планування і колективний аналіз життєдіяльності керівників гуртків;
- Координує виховну діяльність керівників гуртків і організовує їх взаємодію в педагогічному процесі;
- Чи планує і постійно коригує принципи виховання та соціалізації гуртківців;
- Організовує вивчення та впровадження керівниками гуртків сучасних технологій виховання, форм і методів виховної роботи;
- обговорює соціально-педагогічні програми керівників гуртків і творчих груп педагогів, матеріали узагальнення передового педагогічного досвіду роботи, матеріалами атестації;
- Оцінює роботу членів методоб'єднання, клопоче перед адміністрацією КВР про заохочення.